петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 32
home Вести

Возете внимателно: Намалена видливост поради магла во Крушево и на Стража

Возете внимателно: Намалена видливост поради магла во Крушево и на Стража

Во Крушево и на планинскиот превој Стража има намалена видливост поради магла.

Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека во Крушево видливоста е намалена до 100 метри, а на Стража од 20 до 40 метри.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива тековно по местимично влажни коловози.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.