сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 9
home Вести

Возете внимателно: Намалена видливост поради магла во Делчево и Стојмирово

Возете внимателно: Намалена видливост поради магла во Делчево и Стојмирово

Поради магла намалена видливост од 30 до 50 метри има во Делчево и Стојмирово.

Од „Македонија пат“ соопштуваат дека на останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива тековно по наместа влажни коловози.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

Коронавирус