понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Возете внимателно на овие патни правци, намалена видливост поради магла

Возете внимателно на овие патни правци, намалена видливост поради магла

Намалена видливост поради појава на магла од 50 до 100 метри има на патните правци Велес – Катланово и Кочани – Берово, од 50 до 80 метри на патниот правец Куманово – Крива Паланка, од 20 до 30 метри на правецот Тетово-Попова Шапка и до 50 метри на правецот Св. Николе-Куманово, соопшти ЈП Македонија пат.

Сообраќајот на државните патишта, како што се посочува, се одвива тековно по местимично влажни коловози.

Од ЈП Македонија пат апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Локални избори 2021