сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 97
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Возете внимателно: Магла на неколку планински премини

Возете внимателно: Магла на неколку планински премини

На патниот правец село Лисец кон Попова Шапка и на Маврово и планинските премини Плетвар и Стража има магла поради што видливоста е намалена од 50 до 100 метри, информира утринава Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

Коронавирус