сабота, 4. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Возете внимателно: Има влажни коловози и одрони- еве каква е состојбата на патиштата

Возете внимателно: Има влажни коловози и одрони- еве каква е состојбата на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, информираат од АМСМ.

Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Коронавирус