понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 0
home Вести

Возете внимателно и прилагодете ја брзината, коловозите се влажни

Возете внимателно и прилагодете ја брзината, коловозите се влажни

Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива по претежно влажни коловози, соопшти АМСМ.

Се препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини од амкедонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Најнови вести