недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 7
home Вести

Возеле брзо, пијани и без возачка: 65 санкционирани возачи во Скопје

Возеле брзо, пијани и без возачка: 65 санкционирани возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (31.12.2020) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 65 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 4 санкции, 8 мерки за користење на мобилен телефон, 4 за нерегистрирани возила. Изречени се 2 санкции за возење под дејство на алкохол, 20 мерки за непрописно паркирани возила.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот., велат од МВР.

 

Коронавирус