понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 9
home Вести

ВОЗАЧОТ НЕ ЈА ПОКОСИЛ САМО 24 ГОДИШНАТА ДЕВОЈКА – во болница со тешки повреди пренесено и момче, еве го нивниот идентитет!

ВОЗАЧОТ НЕ ЈА ПОКОСИЛ САМО 24 ГОДИШНАТА ДЕВОЈКА – во болница со тешки повреди пренесено и момче, еве го нивниот идентитет!
ФОТО:360 СТЕПЕНИ

Уште едно лице е потешко повредено во сообраќјката пред Сити Мол вечерва.

Според неофицијални информации до кои Press24 дојде од полициски извори, повредено е уште едно момче на 24 години кое исто како и сега веќе починатата девојка е од Радовиш.

„На 20.01.2022 год. во 19.44 час. пријавено е дека на ул.Московска со бул.Партизански Одреди се случила сообраќајна незгода во која ПМВ Цитроен управувано од Ј. Ѓ. (1999) од Скопје удрило во Л.Д. (1997) од Радовиш кој е повреден и пренесен во ГОБ 8-ми Септември и В.Н.1997 од Радовиш која починала на лице место, во моментов се врши увид“ – вели полициски извор за сајтот.

Најнови вести

Коронавирус