вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Возачот бил сам: Изгоре автобус на автопатот Штип-Миладиновци  

Возачот бил сам: Изгоре автобус на автопатот Штип-Миладиновци  

Изгоре автобус на штипската фирма „Кит-го“ на автопатот Штип- Миладиновци кај светиниколското село Крушице.

Градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски за МИА вели дека во автобусот немало патници, возачот на автобусот сам бил во него, кога почнал пожарот, тој се обидел да го изгасне со противпожарен апарат. Но, огнените јазици били силни и го зафатиле целосно.

-Светиниколските пожарникари се на терен, од пожарот на автобусот зафатена е и ниско стеблеста шума. Пожарот се случи пред половина час и веднаш е реагирано. Среќа е што во него немало патници, вели Велковски. (МИА)

Најнови вести

Локални избори 2021