четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Вести

Возачи внимавајте од можни одрони- сообраќајот по суви коловози

Возачи внимавајте од можни одрони- сообраќајот по суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони.

Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Најнови вести

Коронавирус