понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 111
home Вести

ВОЗАЧИ ВНИМАТЕЛНО: Сообраќајка кај Маврово – Дебар, сообраќајот во прекин за тешки товарни возила

ВОЗАЧИ ВНИМАТЕЛНО: Сообраќајка кај Маврово – Дебар, сообраќајот во прекин за тешки товарни возила
илустрација

Поради сообраќајна несреќа од 14:10 часот во прекин за тешки товарни моторни возила е сообраќајот на регионалниот пат Маврово-Дебар, а наизменично се пропуштаат лесните моторни возила, информира АМСМ.

Сообраќајната несреќа се случила во близина на фабриката „Еуро Едил“ а во неа учествувале едно товарно и едно патничко моторно возило. (МИА)

Најнови вести

Коронавирус