среда, 7. декември 2022. Вести денес: 52
home Вести

ВОЗАЧИ ВНИМАТЕЛНО: Одрон на патот Велес – Градско – сообраќајот изменет

ВОЗАЧИ ВНИМАТЕЛНО: Одрон на патот Велес – Градско – сообраќајот изменет

На регионалниот пат Р-1102 Велес – Градско (стариот пат) на излез од Велес поради поголем одрон сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента.

На местото на работите е поставена соодветна сообраќајна сигнализација, соопшти АМСМ. (МИА)

Qatar 2022