сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 106
home Вести

Возач на ЈСП херој на денот: Кога ќе видите зошто, ќе ви се насолзат очите (ФОТО)

Возач на ЈСП херој на денот: Кога ќе видите зошто, ќе ви се насолзат очите (ФОТО)

Постот објавен на социјалните мрежи ги критикува возачите кои се паркирале на постојката и лицето со количка не може да влезе во автобусот.

Ние, иако сме познати по критиките, денеска решиме да го смениме правецот на оваа приказна и наместо да ги критикуваме оние кои погрешно се паркираат (свесни дека 100% го заслужуваат тоа) ние решивме да го истакнеме потегот на возачот кој го паркираше автобусот и излезе да помогне лицето со инвалидска количка да може да влезе во автобусот. Браво.

Извор: dnevno.mk

Коронавирус