среда, 31. мај 2023. Вести денес: 0
home Вести

Воскресение Христово – ВЕЛИГДЕН: Утрена и Света Литургија онлајн, во живо од Австралија

Воскресение Христово – ВЕЛИГДЕН: Утрена и Света Литургија онлајн, во живо од Австралија

Следете го во живо преносот на Утрената и Светата Литургија, од Македонската православна катедрала Св. Кирил и Методиј, Сиднеј.

Со истата ќе сослужуваат двајцата парохиски свештеници на Македонската православна заедница од Австралија, прота Наум Деспотоски и отец Игор Младеновски МПЦ Св. Никола (Кабрамата).

Ве покануваме заедно да го проследиме овој свечен црковен чин по повод големото Христово Воскресение – Велигден… празник на љубовта, мирот, благосостојбата и единството!!!

Приклучете се на www.mpza.net или www.moca.community за да следите во живо.

Преносот ќе се емитува и на телевизискиот канал Balkan Music.