петок, 30. јули 2021. Вести денес: 154
home Вести

ВОНРЕДНА временска прогноза: За утре се најавува пороен дожд и невреме

ВОНРЕДНА временска прогноза: За утре се најавува пороен дожд и невреме

Под влијание на понестабилна воздушна маса, од утре попладне се најавува нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Синоптичарите очекуваат и поинтензивни процеси во форма на локално невреме.

За време на викендот на повеќе места ќе биде нестабилно со пад на дневната температура.

Коронавирус