среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 17
home Вести

Вонредна временска прогноза: Силно невреме доаѓа кон Скопје

Вонредна временска прогноза: Силно невреме доаѓа кон Скопје

Од УХМР известуваат дека нестабилна облачност се развива на северот од скопската котлина и се движи кон градското подрачје.

Се најавува дека за многу брзо време ќе има пороен дожд, грмежи и засилен ветер.