четврток, 12. декември 2019. Вести денес: 98
home Вести

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Обилни врнежи и невреме…

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Обилни врнежи и невреме…

Поројни дождови и грмежи, нестабилно време кое ќе биде поизразено во попладневните часови, се предвидувањата на метеоролозите за претстојната работна недела.

Почнувајќи од денес УМХР соопшти дека не очекува невреме и силен ветер, а од понеделник и пообилни врнежи.

Што се однесува на температурите тие ќе бидат во пад а максималните ќе се движат од 35 степени Целзиусови.

Нестабилното време ќе се стабилизира кон крајот на работната недела кога и ќе се врати потоплото време.