недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Вонредна прес-конференција на Христијан Мицкоски, следете во живо

Вонредна прес-конференција на Христијан Мицкоски, следете во живо

Денеска (25.11.2020) во 15:30 во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ , Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), ќе се одржи ВОНРЕДНА прес конференција за медиуми при што ќе се обрати Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Повод за оваа прес-конференција се ставовите на Зоран Заев во врска со Бугарија.

Прес-конференцијата можете да ја следите во живо на Фејсбук страницата на Мицкоски.

Коронавирус