сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 60
home Вести

Вонредна најава: Невреме доаѓа кон Македонија

Вонредна најава: Невреме доаѓа кон Македонија

Топло, но нестабилно време со пороен дожд, најавува УХМР за денеска попладне и утре. Во недела и понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Температурата денеска ќе достигне максимални 33 степени. Во деновите од викендот ќе достигне 36, а во понеделник 38 степени.

Од вторник ќе биде ветровито со услови за локален пороен дожд. Дневните температури ќе бидат во интервал од 27 до 36 степени.

Најнови вести

Коронавирус