понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 169
home Вести

ВО ЖИВО: Започна протестот за осудените во случајот „Монструм“

ВО ЖИВО: Започна протестот за осудените во случајот „Монструм“

Започна протестот кој што беше најавен за денеска за случајот „Монструм“.

Насобраните граѓани ќе се движат од паркот во општина Чаир до судот па ќе продолжат кон владата.

Претходно од МВР соопштија дека денеска поради најавен протест, од 13 часот затворени за сообраќај ќе бидат улиците: „Христијан Тодоровски-Карпош“, „Џон Кенеди“, „Цветан Димов“, булеварите „Крсте Мисирков“ и „ Гоце Делчев“, улиците „11-ти Октомври“ и „Васил Главинов“, булеварите „ВМРО“ и „Илинден“ и други околни сообраќајници. Улиците ќе бидат затворени за сообраќај се до завршување на протестот.

Видео: Лајм ТВ

Најнови вести

Коронавирус