четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 41
home Вести

ВО ЖИВО: Вонредна прес-конференција на министерот Венко Филипче во врска со заразените сопружници од коронавирусот (ВИДЕО)

ВО ЖИВО: Вонредна прес-конференција на министерот Венко Филипче во врска со заразените сопружници од коронавирусот (ВИДЕО)

Откако во јавноста Министерството за здравство попладнево потврди два нови случаи на коронавирус во Македонија, Владата најави прес-конференција.

Имено на истата ќе се обрати министерот за здравство Венко Филипче, а истата можете да ја следите во продолжение.

Коронавирус