недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ со вонредна прес-конференција за заканите по живот кон Боки 13 и адвокатот Дуковски

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ со вонредна прес-конференција за заканите по живот кон Боки 13 и адвокатот Дуковски

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски ќе одржи вонредна прес-конференција во врска со заканите за случајот „Рекет“.

Прес-конференцијата се очекува да започне во секој момент а ќе се однесува во врска со заканите по живот кои ги доби Бојан Јовановски и неговиот адвокат Сашо Дуковски.

Имено пред почетокот на сослушувањето од страна на обвинителот лице непознато за адвокатот на Јовановски преку телефонски број со мутиран глас му предочил дека треба да внимава што зборува пред обвинителот, а уште повеќе да внимава како се однесува неговиот клиент.

Во спротивно, Дуковски и Јовановски ќе требало да внимаваат на своите и животите на нивните семејства.

Прес конференција

Прес конференција на Наум Стоилковски на тема: Кој му се заканува на Боки 13 додека дава исказ пред ЈО откако само пред неколку дена на суд кажа дека парите од Рекет завршиле кај Зоран и Вице Заеви?

Gepostet von ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО-ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА ЗА МАКЕДОНСКО НАЦИОНАЛНО ЕДИНСТВО am Donnerstag, 25. Juni 2020

 

Коронавирус