среда, 2. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ протестира со возила против ненародната власт предводена од СДСМ

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ протестира со возила против ненародната власт предводена од СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ денеска со почеток од 18:30 часот организира протести со возила во седум градови против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата, неправдите и прогонот.

Од партијата ги повикуваат сите граѓани да им се приклучат на протестите.

Протестот во Скопје ќе започне од СЦ Јане Сандански, па се до Владата на Република Македонија.

КУРИР ќе го пренесува целиот протест во живо, а истиот можете да го следите во продолжение:

Инаку во исто време најавени се и протести во општините Велес, Охрид, Куманово, Прилеп, Штип, Битола.

Коронавирус