понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 164
home Вести

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ по втор пат протестира поради високата цена на струјата (ВИДЕО)

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ по втор пат протестира поради високата цена на струјата (ВИДЕО)

Денеска со почеток во 14 часот започна вториот најавен протест на ВМРО-ДПМНЕ против покачувањето на цената на електричната енергија во земјава.

Како и пред два дена така и денеска граѓаните на протестот ќе маршираат до пред регулаторната комисија каде со автомобили ќе ја блокираат улицата.

Целиот протест следете го во живо:

Локални избори 2021