петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 16
home Вести

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп го прославува Денот на македонската револуционерна борба, обраќање ќе има и лидерот Мицкоски

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп го прославува Денот на македонската револуционерна борба, обраќање ќе има и лидерот Мицкоски

Денеска во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп во 13:00 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба.

На настанот свое обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Инаку претходно, како што информираат од партијата, во моментов во тек е продолжување на кампањата „Разговори за обнова за Македонија“ која се одвива на градскиот плоштад „Методија Андонов Ченто“ каде што на настанот свое присуство има и Мицкоски.

Целиот настан во живо ќе го пренесува и КУРИР и истиот се очекува да започне во 13 часот.

Коронавирус