сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 99
home Вести

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Регулаторната комисија за енергетика против поскапената струја

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Регулаторната комисија за енергетика против поскапената струја

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 12:30 часот повторно ќе протестира против поскапувањето на струјата.

Од партијата ги повикуваат сите граѓани кои се незадоволни од оваа ненародна власт предводена од СДСМ и Зоран Заев.

Протестот е еден од низата успешни протести на партијата која се одржуваат веќе месец дена.

КУРИР целиот протест во 12:30 часот од пред седиштето на Регулаторната комисија за енергетика ќе го пренесува во живо, следете не:

Коронавирус