сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 96
home Вести

ВО ЖИВО: Венко Филипче со прес-конференција за новонастанатата ситуација со коронавирусот во Македонија (ВИДЕО)

ВО ЖИВО: Венко Филипче со прес-конференција за новонастанатата ситуација со коронавирусот во Македонија (ВИДЕО)

Министерството за здравство за денеска во 12:30 часот ја најави својата нова прес-конференција поврзана со коронавирусот во Македонија.

Во секој момент се пчекува министерот Венко Филипче да се обрати од Владата на Македонија.

Инаку вчера Македонија воведе целосно 14 дневно затворање на образовните институции вклучувајќи ги училиштата, градинките и факултетите.

Коронавирус