петок, 3. јули 2020. Вести денес: 218
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

ВО ЖИВО: Следете ги резултатите од претседателските избори

ВО ЖИВО: Следете ги резултатите од претседателските избори

Република Македонија денеска го избира петтиот претседател. Гласачките места се затворени, а пребројувањето на гласовите само што започна.

Резултатите може да ги следите во живо на веб-страницата на Државната изборна комисија ТУКА.

Парламентарни избори 2020