недела, 5. декември 2021. Вести денес: 98
home Вести

ВО ЖИВО: Следете дали од утре 14 дена во Македонија ќе бидат затворени училиштата, градинките и факултетите!

ВО ЖИВО: Следете дали од утре 14 дена во Македонија ќе бидат затворени училиштата, градинките и факултетите!

Како што веќе претходно медиумите објавија Комисијата за заразни болести веќе донела одлука за затворање на основните, средните училишта, градинките и факултетите од утре во наредните 14 дена.

Оваа одлука потврдена и на Владата се очекува во овие моменти да ја потврдат министрите за здравство и образование.

Коронавирус