сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВО ЖИВО: Штип претесен да го собере револтираниот народ кој е против промена на името

ВО ЖИВО: Штип претесен да го собере револтираниот народ кој е против промена на името

Во моментов започна протесниот марш на ВМРО-ДПМНЕ во Штип каде ќе се обрати и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Улиците во Штип денеска се претесни да го собере револтираниот народ кои се против промена на името.

Најнови вести

Коронавирус