понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

ВО ЖИВО: Седница на собраниската комисија за европски прашања

ВО ЖИВО: Седница на собраниската комисија за европски прашања

Во законодавниот дом се одржува седница на Комисијата за европски прашања со која претседава Артан Груби.

На дневен ред на Комисијата се Предлог-закон за јавното обвинителство, по скратена постапка и Предлог-закон за изменување и дополнување на Законот за Советот на јавните обвинители на Република Македонија, по скратена постапка, двата во второ читање.

Коронавирус