сабота, 8. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

ВО ЖИВО: Протестен марш против загадувањето- Овој проблем е атомска бомба за Скопје!

ВО ЖИВО: Протестен марш против загадувањето- Овој проблем е атомска бомба за Скопје!

Попладнево започна маршот за чист воздух, а почетна точка беше Министерството за животна средина и просторно планирање.

Протестирачите порачаа дека Владата не се занимава посериозно со проблемот кој е атомска бомба за Скопје и веруваат дека ќе испратат силна порака до надлежните институции.

Коронавирус