среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 76
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

ВО ЖИВО: Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

ВО ЖИВО: Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

ВМРО-ДПМНЕ денес организира протестен марш во Прилеп.

На протестот во моментов се обраќа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

На протестот има многу граѓани кои се против црнилата на оваа влада.