четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 94
home Вести

ВО ЖИВО: Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

ВО ЖИВО: Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани кои не се согласуваат со штетните политики на Зоран Заев да се приклучат на големиот сенароден протест во Охрид кој е закажан со почеток од 13 часот.

-Наместо да бегаат од дебата за суштинските прашања, Заев треба да се охрабри и да излезе на дебата со Христијан Мицкоски. Граѓаните очекуваат одговори. Заев не смее да бега. Тоа не е демократски, тоа е кукавички. ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани кои не се согласуваат со штетните политики на Зоран Заев да дојдат во недела во 13 часот во Охрид на голем протестен марш.

Коронавирус