среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 151
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

ВО ЖИВО: Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ

ВО ЖИВО: Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот денес организира протестен марш во Скопје.

Маршот ќе започне од пред седиштето на партијата, а ќе заврши пред Владата од каде ќе се обрати партискиот лидер Христијан Мицкоски.

Коронавирус