четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 1
home Вести

ВО ЖИВО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе- „оставка на Заев, слобода на народот“ (ВИДЕО)

ВО ЖИВО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе- „оставка на Заев, слобода на народот“ (ВИДЕО)

ВМРО-ДПМНЕ денеска продолжува со протести во 11 градови кои ќе започнат во 18 часот.

Од партијата додаваат дека продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев да ја менува историјата, туку да пратиме порака тој да замине во историјата. „Време е граѓаните на Крива Паланка, Кратово, Свети Николе, Неготино, Струмица, Гевгелија, Струга, Крушево, Кичево, Македонски Брод и Гостивар да се обединат против злото наречено Зоран Заев.

„Протестот под слоганот сега, за да не биде предоцна! Оставка на Заев, слобода на народот“ кој ќе се одржи во Свети Николе ќе го пренесува и КУРИР во живо на својот Јутјуб канал.

Истиот ќе можете да го следите ТУКА веднаш штом започне со емитување.

Најнови вести

Коронавирус