петок, 30. септември 2022. Вести денес: 112
home Вести

ВО ЖИВО: Протест на угостителите и индустријата за организирање на свадби пред владата

ВО ЖИВО: Протест на угостителите и индустријата за организирање на свадби пред владата

Угостителите и индустријата за организирање на свадби денеска излегуваат на протест.

Истиот ќе започне точно во 15 часот, а КУРИР ќе го пренесува настанот во живо на својот Фејсбук профил.

Протестот ќе трае од 15 до 17 часот, а целта на овој протест е да се донесат протоколи за работа на рестораните за организирани настани.

Организаторите бараат да се вратат во функција сите комплементарни дејности (музичари, фоторафи, ателјеа за венчаници, студиа за декорации, слаткарници, цвеќари, шминкери, креатори).

Настанот можете да го следите во живо на следниов линк:

Коронавирус