сабота, 12. јуни 2021. Вести денес: 65
home Вести

ВО ЖИВО: Протест на Комити против Шилегов и испаѓањето на Вардар во втора лига

ВО ЖИВО: Протест на Комити против Шилегов и испаѓањето на Вардар во втора лига

Навивачката група „Комити“ во знак на револт кон градоначалникот на Град Скопје и испаѓањето на ФК ВАрдар во втората лига излегоа на протест.

Испаѓањето на Вардар во Втора лига е само кулминација на хаосот кој владее во најтрофејниот македонски клуб.

Пред неколку години Вардар играше и во групната фаза од Лига Европа, но во последно време е во лоша финансиска состојба и со многу долгови.

Видео стрим: Инфомакс.мк

ЕУРО 2020

Македонија