понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 59
home Вести

ВО ЖИВО: Протест на граѓаните на Хром во Ѓорче Петров

ВО ЖИВО: Протест на граѓаните на Хром во Ѓорче Петров

Граѓаните на населбата Хром во општината Ѓорче Петров денеска излегуваат да протестираат поради урбаното дивеење во Хром.

Протестот почнува точно на пладне.

Следете во живо на нашиот Фејсбук профил.

ЕУРО 2020

Македонија