среда, 5. август 2020. Вести денес: 20
home Вести

ВО ЖИВО: Прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ

ВО ЖИВО: Прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ во секој момент се очекува да одржи втора прес-конференција по повод изборниот ден во Република Македонија.

На пресот партијата се очекува да ги соопшти првичните резултати.

Коронавирус