петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 4
home Вести

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ

Почитувани, Ве известуваме дека денеска (28.12.2020) во 18:20 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), ќе се одржи прес конференција за медиуми при што ќе се обрати Никола Мицевски, координатор на пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Обнова за Македонија во Собранието на Република Македонија.

Гo покануваме вашиот медиум да ја проследи прес конференцијата почитувајќи ги мерките за заштита од Ковид 19 носејќи лична заштитна опрема.

Интегрално соопштение од ВМРО-ДПМНЕ

Коронавирус