понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 157
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ВО ЖИВО: Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во 13 часот

ВО ЖИВО: Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во 13 часот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе се обрати до нацијата преку прес-конференција за јавноста.

Прес-конференцијата е закажана во партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ.

Истата ќе започне во 13 часот, а КУРИР во живо ќе го пренесува обраќањето на Мицкоски.


 

 

Коронавирус