недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 54
home Вести

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Ставот на опозициската партија, лидерот на партијата Мицкоски ќе го соопшти на прес-конференција која треба да започне во секој момент.

Коронавирус