понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 74
home Вести

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски и Петер Сијарто

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски и Петер Сијарто

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одржува заедничка прес конференција со министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер Сијарто.

Прес-конференција можете да ја следите ТУКА.

Најнови вести

Коронавирус