сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВО ЖИВО: Прес конференција на Европската Комисија

ВО ЖИВО: Прес конференција на Европската Комисија

Министрите за европски прашања на земјите-членки на ЕУ денеска во Луксембург дефинитивно не успеаја да се усогласат околу прашањето за отворање пристапни преговори со Северна Македонија и Албанија.

Во живо следете ја прес конференцијата на Европската Комисија:

Локални избори 2021