сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 54
home Вести

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Државното јавно обвинителство на Бугарија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Државното јавно обвинителство на Бугарија

Прес-конференција на Државното јавно обвинителство на Република Бугарија за тешката автобуска несреќа во која загинаа 45 лица.

Несреќата се случи во вторникот на автопатот „Струма“ кога автобус на превозникот „Беса транс“ враќајќи се од Истанбул се запали. Во тек е истрага на истражните органи и идентификација на жртвите која се очекува да заврши за седум дена.

МИА и БТА заедно ја пренесуваат прес-конференсијата на Државното јавно обвинителство на Република Бугарија.