недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 93
home Вести

ВО ЖИВО: Последна шанса за датум за Македонија- Прес-конференција на Европскиот Совет

ВО ЖИВО: Последна шанса за датум за Македонија- Прес-конференција на Европскиот Совет

Лидерите на земјите-членки на ЕУ денеска во Брисел се договорија за напуштањето на Велика Британија од Европската Унија, а на прес конференцијата која се одржува во моментов се очекува да бидат соопштени и последните одлуки за добивање на датум за почеток на преговори со Македонија и Албанија.

Во живо следете ја прес конференцијата на Европскиот Совет:

Локални избори 2021