петок, 4. декември 2020. Вести денес: 96
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ денес со блокада во Скопје и со протест во 20 градови, оставка на Заев веднаш!

home Вести

ВО ЖИВО: Обраќање на премиерот Заев

ВО ЖИВО: Обраќање на премиерот Заев

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев ќе одржи прес конференција во живо.

Прес конференцијата следи после скандалот со руските комедијанти кои во лажен разговор му се претставија како Петро Порошенко и Јоханес Столтенберг, при што премиерот Заев несакајќи откри државни тајни како и разговори во високи претставници од меѓународната заедница.

Коронавирус