сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 88
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ВО ЖИВО: Обраќање на Пендаровски

ВО ЖИВО: Обраќање на Пендаровски

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, има обраќање до јавноста.

Обраќањето на претседателот Пендаровски ќе биде емитувано во живо на Националната радио телевизија, на македонски јазик на првиот програмски сервис, како и на вториот програмски сервис, на албански јазик. Обраќањето на Претседателот ќе биде толкувано и на знаковен јазик.

Коронавирус