вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 76
home Вести

ВО ЖИВО: Обраќање на Мицкоски во врска со последните информации изнесени од обвинителката Русковска

ВО ЖИВО: Обраќање на Мицкоски во врска со последните информации изнесени од обвинителката Русковска

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, дава изјава за медиумите.

Изјавата е во врска со последните информации изнесени од обвинителката Вилма Русковска.

Коронавирус